CTS-Frequency Controls 520L38405CTR
Part No.:
520L38405CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520L38405CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520L38405CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520L38405CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520L38405CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520L38405CTR.
Image 520L38405CTR
Part Number 520L38405CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)