CTS-Frequency Controls 517R38425CTR
Part No.:
517R38425CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517R38425CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ HCMOS
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517R38425CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517R38425CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517R38425CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517R38425CTR.
Image 517R38425CTR
Part Number 517R38425CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)