CTS-Frequency Controls 517R38420DTR
Part No.:
517R38420DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517R38420DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ HCMOS
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517R38420DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517R38420DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517R38420DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517R38420DTR.
Image 517R38420DTR
Part Number 517R38420DTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)