CTS-Frequency Controls 517R14420ITR
Part No.:
517R14420ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517R14420ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517R14420ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517R14420ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517R14420ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517R14420ITR.
Image 517R14420ITR
Part Number 517R14420ITR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)