CTS-Frequency Controls 517N38425ITR
Part No.:
517N38425ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517N38425ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ HCMOS
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517N38425ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517N38425ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517N38425ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517N38425ITR.
Image 517N38425ITR
Part Number 517N38425ITR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)