CTS-Frequency Controls 517N20020DTR
Part No.:
517N20020DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517N20020DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ HCMOS
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517N20020DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517N20020DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517N20020DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517N20020DTR.
Image 517N20020DTR
Part Number 517N20020DTR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)