CTS-Frequency Controls 517N19225CTR
Part No.:
517N19225CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517N19225CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ HCMOS
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517N19225CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517N19225CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517N19225CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517N19225CTR.
Image 517N19225CTR
Part Number 517N19225CTR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)