CTS-Frequency Controls 517N16025CTR
Part No.:
517N16025CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517N16025CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ HCMOS
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517N16025CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517N16025CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517N16025CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517N16025CTR.
Image 517N16025CTR
Part Number 517N16025CTR
Type TCXO
Frequency 16 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)