CTS-Frequency Controls 517N14420CTR
Part No.:
517N14420CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud517N14420CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 517N14420CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 517N14420CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 517N14420CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 517N14420CTR.
Image 517N14420CTR
Part Number 517N14420CTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)