CTS-Frequency Controls 516T20025DTR
Part No.:
516T20025DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516T20025DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516T20025DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516T20025DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516T20025DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516T20025DTR.
Image 516T20025DTR
Part Number 516T20025DTR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)