CTS-Frequency Controls 516T16015ITR
Part No.:
516T16015ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516T16015ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ SNWV
Frequency:
16 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516T16015ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516T16015ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516T16015ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516T16015ITR.
Image 516T16015ITR
Part Number 516T16015ITR
Type TCXO
Frequency 16 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)