CTS-Frequency Controls 516N38415DTR
Part No.:
516N38415DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516N38415DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516N38415DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516N38415DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516N38415DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516N38415DTR.
Image 516N38415DTR
Part Number 516N38415DTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)