CTS-Frequency Controls 516N20020ITR
Part No.:
516N20020ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516N20020ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516N20020ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516N20020ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516N20020ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516N20020ITR.
Image 516N20020ITR
Part Number 516N20020ITR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)