CTS-Frequency Controls 516N20015CTR
Part No.:
516N20015CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516N20015CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516N20015CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516N20015CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516N20015CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516N20015CTR.
Image 516N20015CTR
Part Number 516N20015CTR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)