CTS-Frequency Controls 516N20010DTR
Part No.:
516N20010DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516N20010DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516N20010DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516N20010DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516N20010DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516N20010DTR.
Image 516N20010DTR
Part Number 516N20010DTR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)