CTS-Frequency Controls 516M19210ITR
Part No.:
516M19210ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516M19210ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516M19210ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516M19210ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516M19210ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516M19210ITR.
Image 516M19210ITR
Part Number 516M19210ITR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)