CTS-Frequency Controls 516M14420DTR
Part No.:
516M14420DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516M14420DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516M14420DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516M14420DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516M14420DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516M14420DTR.
Image 516M14420DTR
Part Number 516M14420DTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)