CTS-Frequency Controls 516L38410CTR
Part No.:
516L38410CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516L38410CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516L38410CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516L38410CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516L38410CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516L38410CTR.
Image 516L38410CTR
Part Number 516L38410CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)