CTS-Frequency Controls 516L30725CTR
Part No.:
516L30725CTR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud516L30725CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ SNWV
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
516
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
30.72 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516L30725CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516L30725CTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516L30725CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516L30725CTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 516L30725CTR
Part Number 516L30725CTR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 516
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 30.72 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)