CTS-Frequency Controls 516L14425ITR
Part No.:
516L14425ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516L14425ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516L14425ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516L14425ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516L14425ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516L14425ITR.
Image 516L14425ITR
Part Number 516L14425ITR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)