CTS-Frequency Controls 516L14420DTR
Part No.:
516L14420DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516L14420DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516L14420DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516L14420DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516L14420DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516L14420DTR.
Image 516L14420DTR
Part Number 516L14420DTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)