CTS-Frequency Controls 516L14420CTR
Part No.:
516L14420CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud516L14420CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order 516L14420CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 516L14420CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 516L14420CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 516L14420CTR.
Image 516L14420CTR
Part Number 516L14420CTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)