Central Semiconductor Corp 3SMC14CA TR13 PBFREE
Part No.:
3SMC14CA TR13 PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin Cloud3SMC14CA TR13 PBFREE.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
1. How to order 3SMC14CA TR13 PBFREE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3SMC14CA TR13 PBFREE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3SMC14CA TR13 PBFREE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3SMC14CA TR13 PBFREE
Part Number 3SMC14CA TR13 PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)