Micro Commercial Co 3KP8.5CA-TP
Part No.:
3KP8.5CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP8.5CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
208.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
R-6
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP8.5CA-TP.pdf
1. How to order 3KP8.5CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP8.5CA-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP8.5CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP8.5CA-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP85CA-TP 3KP8.0CA-TP 3KP8.0A-TP 3KP8.5CA-TP 3KP85A-TP
Part Number 3KP85CA-TP 3KP8.0CA-TP 3KP8.0A-TP 3KP8.5CA-TP 3KP85A-TP
Package/Case R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial R-6, Axial
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 208.3A 208.3A 208.3A 208.3A 208.3A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)