YAGEO 3KP6.5CA/B
Part No.:
3KP6.5CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP6.5CA/B.pdf
Description:
TVS P600 6.5V 11.2V BOX
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
3KP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)