YAGEO 3KP6.0CA/TR13
Part No.:
3KP6.0CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP6.0CA/TR13.pdf
Description:
TVS P600 6V 10.3V 13"
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
3KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6V
Voltage - Breakdown (Min):
6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
291.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
Datasheet:
1. How to order 3KP6.0CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP6.0CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP6.0CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP6.0CA/TR13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP60A/TR13 3KP6.0A/TR13 3KP6.5CA/TR13 3KP6.0CA/TR13 3KP6.5A/TR13
Part Number 3KP60A/TR13 3KP6.0A/TR13 3KP6.5CA/TR13 3KP6.0CA/TR13 3KP6.5A/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Series 3KP 3KP 3KP 3KP 3KP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage - Breakdown (Min) 6.67V 6.67V 6.67V 6.67V 6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.3V 10.3V 10.3V 10.3V 10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 291.3A 291.3A 291.3A 291.3A 291.3A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)