Micro Commercial Co 3KP58CA-TP
Part No.:
3KP58CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP58CA-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.1A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
R-6
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP58CA-TP.pdf
1. How to order 3KP58CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP58CA-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP58CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP58CA-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3KP58CA-TP pin diagram, 3KP58CA-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP58CA-TP
Part Number 3KP58CA-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32.1A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)