YAGEO 3KP22CA-AT/B
Part No.:
3KP22CA-AT/B
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP22CA-AT/B.pdf
Description:
TVS P600 22V 35.5V AUTO BOX
Series:
3KP-AT
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order 3KP22CA-AT/B on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP22CA-AT/B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP22CA-AT/B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP22CA-AT/B.
Image 3KP22CA/TR13 3KP22CA/B 3KP22CA-AT/TR13 3KP22CA-AT/B
Part Number 3KP22CA/TR13 3KP22CA/B 3KP22CA-AT/TR13 3KP22CA-AT/B
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Series 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.5A 84.5A 84.5A 84.5A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)