Micro Commercial Co 3KP180A-TP
Part No.:
3KP180A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP180A-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
289V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
R-6
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP180A-TP.pdf
1. How to order 3KP180A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP180A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP180A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP180A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3KP180A-TP pin diagram, 3KP180A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP180A-TP
Part Number 3KP180A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 289V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)