YAGEO 3KP17A-AT/TR13
Part No.:
3KP17A-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP17A-AT/TR13.pdf
Description:
TVS P600 17V 27.6V AUTO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
108.7A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order 3KP17A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP17A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP17A-AT/TR13?
Image 3KP17A/TR13 3KP17A/B 3KP17A-AT/TR13 3KP17A-AT/B
Part Number 3KP17A/TR13 3KP17A/B 3KP17A-AT/TR13 3KP17A-AT/B
Series 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V 17V 17V 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 108.7A 108.7A 108.7A 108.7A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)