YAGEO 3KP16A-AT/B
Part No.:
3KP16A-AT/B
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP16A-AT/B.pdf
Description:
TVS P600 16V 26V AUTO BOX
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
115.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP16A-AT/B.pdf
1. How to order 3KP16A-AT/B on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP16A-AT/B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP16A-AT/B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP16A-AT/B.
Image 3KP16A/TR13 3KP16A/B 3KP16A-AT/TR13 3KP16A-AT/B
Part Number 3KP16A/TR13 3KP16A/B 3KP16A-AT/TR13 3KP16A-AT/B
Series 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V 16V 16V 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V 26V 26V 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 115.4A 115.4A 115.4A 115.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)