YAGEO 3KP150A-AT/TR13
Part No.:
3KP150A-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP150A-AT/TR13.pdf
Description:
TVS P600 150V 243V AUTO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order 3KP150A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP150A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP150A-AT/TR13?
Image 3KP150A/TR13 3KP150A/B 3KP150A-AT/TR13 3KP150A-AT/B
Part Number 3KP150A/TR13 3KP150A/B 3KP150A-AT/TR13 3KP150A-AT/B
Series 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A 12.3A 12.3A 12.3A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)