YAGEO 3KP13CA/TR13
Part No.:
3KP13CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP13CA/TR13.pdf
Description:
TVS P600 13V 21.5V 13"
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
3KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
P600
Datasheet:
1. How to order 3KP13CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP13CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP13CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP13CA/TR13.
Image 3KP13CA/TR13 3KP13CA/B 3KP13CA-AT/TR13 3KP13CA-AT/B
Part Number 3KP13CA/TR13 3KP13CA/B 3KP13CA-AT/TR13 3KP13CA-AT/B
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Series 3KP 3KP 3KP 3KP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.5A 139.5A 139.5A 139.5A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)