Micro Commercial Co 3KP13A-TP
Part No.:
3KP13A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
R-6, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP13A-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
R-6, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.5A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
R-6
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP13A-TP.pdf
1. How to order 3KP13A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP13A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP13A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP13A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as 3KP13A-TP pin diagram, 3KP13A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP13A-TP
Part Number 3KP13A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case R-6, Axial
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.5A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)