YAGEO 3KP110CA-AT/TR13
Part No.:
3KP110CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Chuangxin Cloud3KP110CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS P600 110V 177V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
3KP-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
Datasheet:
1. How to order 3KP110CA-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 3KP110CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP110CA-AT/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP110CA/TR13 3KP110CA/B 3KP110CA-AT/TR13 3KP110CA-AT/B
Part Number 3KP110CA/TR13 3KP110CA/B 3KP110CA-AT/TR13 3KP110CA-AT/B
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Series 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT 3KP-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A 16.9A 16.9A 16.9A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)