3503G2B7K87FTDF.pdf
3503G2B7K87FTDF.pdf
| Image |  |
| Part Number | 3503G2B7K87FTDF |
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | 3503 |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 7.87 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 2W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 1206 |
| Size / Dimension | 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |