JST Sales America Inc. 30P3.5-JMCS-G-TF(N)
Part No.:
30P3.5-JMCS-G-TF(N)
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud30P3.5-JMCS-G-TF(N).pdf
Description:
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Series:
JMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
Mated Stacking Heights:
3.5mm
Height Above Board:
Datasheet:
1. How to order 30P3.5-JMCS-G-TF(N) on Chuangxin Cloud?
3. Are the 30P3.5-JMCS-G-TF(N) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30P3.5-JMCS-G-TF(N)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30P3.0-JMCS-G-TF(N) 30P3.5-JMCS-G-TF(N)
Part Number 30P3.0-JMCS-G-TF(N) 30P3.5-JMCS-G-TF(N)
Manufacturer JST Sales America Inc. JST Sales America Inc.
Series JMC JMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 30 30
Pitch 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)
Number of Rows 2 2
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Features - -
Contact Finish Gold Gold
Contact Finish Thickness - -
Mated Stacking Heights 3.5mm 3.5mm