SMC Diode Solutions 30CPQ045
Part No.:
30CPQ045
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Chuangxin Cloud30CPQ045.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Series:
Package/Case:
TO-247-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
540 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-247AD
Datasheet:
Chuangxin Cloud30CPQ045.pdf
1. How to order 30CPQ045 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 30CPQ045 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30CPQ045?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30CPQ045.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 30CPQ045 pin diagram, 30CPQ045 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30CPQ045
Part Number 30CPQ045
Manufacturer SMC Diode Solutions
Series -
Package/Case TO-247-3
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 540 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 45 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C