Vishay Sprague 299D226X0050FB1E3
Part No.:
299D226X0050FB1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial - 3 Leads
Description:
CAP TANT 22UF 20% 50V RADIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 299D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.620" (15.74mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 299D226X0050FB1E3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 299D226X0050FB1E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 299D226X0050FB1E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 299D226X0050FB1E3
Part Number 299D226X0050FB1E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 299D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max) 0.620" (15.74mm)