Marutsuelec 21602X20GRE
Part No.:
21602X20GRE
Datasheet:
Chuangxin Cloud21602X20GRE.pdf
Description:
CONN RCPT 20POS 0.1 PCB R/A
Number of Positions:
20
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps):
1A
Datasheet:
Chuangxin Cloud21602X20GRE.pdf
1. How to order 21602X20GRE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 21602X20GRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 21602X20GRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 21602X20GRE.
Image 21602X20GRE
Part Number 21602X20GRE
Style Board to Board or Cable
Number of Positions 20
Number of Positions Loaded All
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Length - Post -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Current Rating (Amps) 1A