Marutsuelec 21602X17GSE
Part No.:
21602X17GSE
Datasheet:
Chuangxin Cloud21602X17GSE.pdf
Description:
CONN RCPT 17POS 0.1 PCB
Number of Positions:
17
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps):
1A
Datasheet:
Chuangxin Cloud21602X17GSE.pdf
1. How to order 21602X17GSE on Chuangxin Cloud?
3. Are the 21602X17GSE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 21602X17GSE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 21602X17GSE.
Image 21602X17GSE
Part Number 21602X17GSE
Style Board to Board or Cable
Number of Positions 17
Number of Positions Loaded All
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Contact Length - Post -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Current Rating (Amps) 1A