KYOCERA AVX 200B103MT50XT1K
Part No.:
200B103MT50XT1K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud200B103MT50XT1K.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V BX 1111
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
ATC 200B
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order 200B103MT50XT1K on Chuangxin Cloud?
3. Are the 200B103MT50XT1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 200B103MT50XT1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 200B103MT50XT1K
Part Number 200B103MT50XT1K
Manufacturer KYOCERA AVX
Series ATC 200B
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)