Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE91CA
Part No.:
1V5KE91CA
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE91CA.pdf
Description:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
77.8V
Voltage - Breakdown (Min):
86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE91CA.pdf
1. How to order 1V5KE91CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE91CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE91CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE91CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE91CA pin diagram, 1V5KE91CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE91CA
Part Number 1V5KE91CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 77.8V
Voltage - Breakdown (Min) 86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)