Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE7V5A
Part No.:
1V5KE7V5A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE7V5A.pdf
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
133A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE7V5A.pdf
1. How to order 1V5KE7V5A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE7V5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE7V5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE7V5A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE7V5A pin diagram, 1V5KE7V5A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE7V5A
Part Number 1V5KE7V5A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.4V
Voltage - Breakdown (Min) 7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 133A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)