Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE75A
Part No.:
1V5KE75A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE75A.pdf
Description:
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64.1V
Voltage - Breakdown (Min):
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE75A.pdf
1. How to order 1V5KE75A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE75A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE75A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE75A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE75A pin diagram, 1V5KE75A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE75A
Part Number 1V5KE75A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64.1V
Voltage - Breakdown (Min) 71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)