Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE6V8CA
Part No.:
1V5KE6V8CA
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE6V8CA.pdf
Description:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5.8V
Voltage - Breakdown (Min):
6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
143A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE6V8CA.pdf
1. How to order 1V5KE6V8CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE6V8CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE6V8CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE6V8CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE6V8CA pin diagram, 1V5KE6V8CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE6V8CA
Part Number 1V5KE6V8CA
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.8V
Voltage - Breakdown (Min) 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 143A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)