Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE62A
Part No.:
1V5KE62A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE62A.pdf
Description:
TVS DIODE 53VWM 85VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
53V
Voltage - Breakdown (Min):
58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
85V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE62A.pdf
1. How to order 1V5KE62A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE62A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE62A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE62A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE62A pin diagram, 1V5KE62A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE62A
Part Number 1V5KE62A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 53V
Voltage - Breakdown (Min) 58.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 85V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.7A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)