Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE51A
Part No.:
1V5KE51A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE51A.pdf
Description:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43.6V
Voltage - Breakdown (Min):
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE51A.pdf
1. How to order 1V5KE51A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE51A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE51A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE51A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE51A pin diagram, 1V5KE51A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE51A
Part Number 1V5KE51A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43.6V
Voltage - Breakdown (Min) 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)