Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE43A
Part No.:
1V5KE43A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE43A.pdf
Description:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36.8V
Voltage - Breakdown (Min):
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE43A.pdf
1. How to order 1V5KE43A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE43A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE43A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE43A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE43A pin diagram, 1V5KE43A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE43A
Part Number 1V5KE43A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36.8V
Voltage - Breakdown (Min) 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)