Taiwan Semiconductor Corporation 1V5KE200A
Part No.:
1V5KE200A
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE200A.pdf
Description:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO201AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
171V
Voltage - Breakdown (Min):
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin Cloud1V5KE200A.pdf
1. How to order 1V5KE200A on Chuangxin Cloud?
3. Are the 1V5KE200A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE200A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE200A.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE200A pin diagram, 1V5KE200A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1V5KE200A
Part Number 1V5KE200A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)